Mitsubishi Electric představuje nový infotainment systém s Androidem

Flexconnect 2Nový infotainment do aut (to je takový ten velký displej s navigací a vším tím okolo) představilo Mitsubishi Electric. Jmenuje se FLEXConnect a vůbec poprvé jej máme možnost spatřit jako prototyp v Cadillacu. Jako platformu zvolilo Mitsubishi systém Android, poháněný procesorem Jacinto 6. Ten by měl zajistit dostatečnou rychlost a odezvu.

Celkem se systém sestává ze tří displejů, které jsou spolu intuitivně propojeny. Největší z nich je dotykový o úhlopříčce 12.1 palce, umístěný v prostřední části palubní desky. Skrze něj posádka přistupuje ke všem potřebným prvkům ovládání a nabízí dokonce možnost zobrazovat až tři aplikace naráz. Můžeme například zároveň ovládat navigaci, rádio a klimatizaci. Díky rychlým odezvám a snadnému zacházení, měl by FLEXConnect způsobovat jen minimální odtažení pozornosti od řízení, ovšem pravdou je, že poslepu ovládaná mechanická tlačítka se zpětnou vazbou nic nenahradí.

Kromě největšího středového displeje, nachází se přímo před řidičem ještě multifunkční displej na přístrojové desce a také head-up displej, promítající informace na čelní sklo. Kdy se začne nový FLEXConnect ve vozech objevovat, to zatím bohužel není jasné.