Originální Supra z Rychle a zběsile se prodala za 4.5 milionu korun

FF Supra 3Když v roce 2001 vyšel první díl dnes již sedmidílné série Rychle a zběsile, pubescenti snící o tuningu (mě tenkrát nevyjímaje) řvali nadšením a majitelé Toyoty Supra čtvrté generace si mnuli ruce. Ceny tohoto japonského sporťáku se díky umělému kultu, který se kolem něj vytvořil, zvýšily ze dne na den.

Zářným příkladem je tato konkrétní Supra, která se vydražila skrze aukční síň Mecum za neskutečných 185 tisíc dolarů (4.5 milionu korun). Jedná se o jedno z několika aut, které byly použity přímo ve filmu a také o jedno z těch, které byly upraveny pro skok přes kolejiště na samém konci, kde Brian O’Conner (Paul Walker) závodí proti Domovi (Vin Diesel).

Z dnešního pohledu vypadá Supra s praštěnou grafikou na bocích, spoustou samolepek, přehnaným bodykitem a křídlem trochu přiblble, nicméně v roce 2001 působila ve filmu velmi stylově. Díky tomu, že se jedná o jedno ze skákajících aut, je dále vybavena ochranou klecí a také patřičnými tlumiči. Za dvojicí sportovních sedadel se nachází i tlakové lahve s dusíkem, ty jsou však bohužel pouze nefunkčními ozdobami. Ve skutečnosti se pod kapotou rozhodně neodehrává žádné terno. Originální třílitrový šestiválec bez turba má neoslnivých 220 koní, přenášených na zadní kola skrze pětistupňový manuál.