Porsche představilo závodní verzi 911 GT3 R

911 GT3 R 7Nedlouho po představení 911 GT3 RS – nejostřejší civilní 911, přišlo Porsche ještě s její závodní verzí. Té se zkrátil název na 911 GT3 R a je dostupná pro zákazníky z celého světa za 429 tisíc euro (11.8 milionu). Zatímco některé prvky si závodní vůz přenesl ze silniční varianty, některé podědil po „velké sestře“ v podobě tovární 911 RSR.

Základem všeho je vzadu uložený plochý šestiválcový boxer o objemu rovných čtyř litrů, který je z většiny totožný s tím v 911 GT3 RS. To znamená rovných 500 koní, přenášených na zadní kola skrze šestistupňovou sekvenční převodovku. O zastavení se pro změnu starají monoblokové brzdy s ventilovanými kotouči.

Pro snížení hmotnosti a také centralizaci těžiště, ubírala se hmotnost hlavně z vrchu. Všechny panely karoserie jsou z karbonu, zbytek potom z vysokopevnostní oceli. Zádi dominuje obří křídlo, předku potom karbonové lízátko. Hlavní chladič je umístěn uprostřed vozu kvůli rozložení váhy a všechna okna, předního nevyjímaje, jsou z polykarbonátu.