Bentley představil Continental GT Speed Breitling Jet Team Series

Bentley Jet Team 09Britský Bentley se svým způsobem asi vždycky trošku vyžíval v dlouhých názvech. Pod tímto skutečně extrémním se však ukrývá limitovaná edice, inspirovaná civilním akrobatickým týmem Breitling Jet Team. Stejně jako je sedm českých Albatrosů L-39 v letce, je i sedm vozů ve speciální edici.

Stejně jako letka Albatrosů, jsou i vozy zbarveny do celkem tří barev. Karoserii samotnou halí kombinace černé a šedé, kterou doplňuje ještě svítivě žlutá na aerodynamických prvcích. Velmi podobné schéma se nachází i v kabině, kde je černá a šedá kůže doplněná žlutými částmi a také žlutým kontrastním prošíváním. Samozřejmostí je i plaketa s číslováním, umístěná v karbonovém dekoru před spolujezdcem. Ta kromě čísla vozu v rámci edice obsahuje i nákres sedmičlenné letky, ve které je vždy zvýrazněno jedno letadlo, korespondující s konkrétním vozem.

Pod kapotou se nicméně, jak se dalo očekávat, nezměnilo nic. Stále se tak jedná o sériový Bentley Continental GT Speed, tedy o nejrychlejší produkční vůz v nabídce i v celé historii značky. Pod rozměrnou přední kapotou hřmí W12 o objemu šesti litrů, jenž má díky dvojici turbodmychadel výkon 626 koní a točivý moment 819 Nm. Maximální rychlost není limitována omezovačem a činí tedy plných 331 km/h.

Všech sedm vozů, které tou dobou již budou mít své majitele, přiveze Bentley 31. července na letecký den Boeing Seafair Airshow v americkém Seattlu. Klíčky od vozidel budou šťastným majitelům, které za ně vytasí blíže neurčenou částku, předány samotnými piloty akrobatických tryskáčů. Ovšem nestane se tak dřív, než se každý zákazník vydá s příslušným pilotem na krátký ukázkový let.