První dojmy: Nový Peugeot 208

IMG_5217Peugeot pro rok 2015 dodal na trh hned dvě nové tváře. Ta první, menší, patří faceliftované 208, druhá potom modelu Partner, který je v nabídce rozkročen mezi kategoriemi osobních a užitkových vozidel. Na tiskové prezentaci jsem měl možnost 208 důkladně vyzkoušet a nejlépe zapůsobila novinka v podobě přeplňovaného 1.2 PureTech.

Nejprve však k otázce vzhledu, kde si Peugeot připravil několik větších či menších změn. Nic zásadního se na zevnějšku 208 neodehrálo, ovšem už na první pohled, působí vůz o mnoho hodnotněji než doposud. Nové světlomety mají vedle změněného tvaru dvoubarevnou vnitřní část a jsou doplněny novou maskou chladiče, která má tolik oblíbený 3D efekt. Výsledek je vážně velmi pěkný a nemohu opět nepochválit zejména třídveřovou variantu, která se v daném segmentu skutečně vyjímá.

IMG_5198Horkou novinkou jsou nové laky s matným, na dotek sametovým povrchem. V nabídce jsou pro tuto chvíli jen dva odstíny a to světlejší stříbrná a tmavší titanově šedá. Zejména druhý zmiňovaný vypadá skvěle a skloubí-li se výběr laku se správnými koly, což například černé s jedním světlým paprskem rozhodně jsou, je výsledek zaručen. Peugeot u nových laků slibuje i nadprůměrnou odolnost vůči drobnému poškrábání a pro jeho zvolení hovoří cena, nijak se nelišící od běžných příplatkových barev.

Za chvíli již přebírám klíče od prvního testovaného vozu, kterým je oranžová třídveřová varianta, mající pod kapotou onen maloobjemový přeplňovaný tříválec, nacházející se v nabídce 208 vůbec poprvé. Dobrou zprávou je, že na rozdíl od 108, nedává ve větší 208 motor svou tříválcovou náturu zdaleka tolik najevo. Na volnoběh se do interiéru nepřenáší žádné vibrace, teprve při jízdě pod zátěží, ozve se klasický drnčivý zvuk, ovšem ani tentokrát se nejedná o nic drastického. Po stránce jízdních vlastností, nezměnila se 208 v zásadě nijak. I v roce 2015 vám malý Peugeot dopřeje komfortně nastavený podvozek a o něco větší náklony karoserie. V kombinaci s relativně výkonným motorem o síle 110 koní, jedná se o příjemný vůz na svižné městské ježdění.

Svůj Peugeot 208 můžete mít ve třídveřové variantě již za 245 200 korun, s dalším párem dveří navíc potom za 260 200 korun.