Alfa Romeo Giulia zabrala jen dva a půl roku vývoje

Giulia3Zeptáte-li se automobilových inženýrů po celém světě, takřka každý vám odpoví, že vývoj auta od píky až k produkčnímu modelu zabere něco mezi čtyřmi a pěti lety. Ovšem nikoliv u Italů. Zde je situace úplně jiná, neboť tento národ, který dopoledne spí a odpoledne obědvá, stihnul kompletní vývoj auta za dva a půl roku.

Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o novince z dílen Alfy Romeo. O jejím vývoji se v rozhovoru pro magazín Car rozpovídal šéfdesignér Pihilippe Krief. Ředitel automobilky Sergio Marchionne Kriefa pověřil, aby postavil výkonný sedan, jenž spolu se svými civilními odnožemi revitalizuje Alfu Romeo. Inu tým designérů se dal do práce a výsledkem je za pouhých dva a půl roku vůz, nad kterým aktuálně slintá celý svět.

Konečně padlo pár slov i o tom, jak bude Giulia vybavena v civilních verzích. Šestiválcový třílitr s výkonem 510 koní je sice pěkná věc, ale příliš mnoho zákazníků si nenajde. Právě proto jsou v plánu menší čtyřválcové přeplňované motory, spalující jak benzín, tak naftu. Časem by se prý mohl objevit i dieselový šestiválec.