Audi R8 s českou cenou a do budoucna možná i s turbomotorem

Audi R8 2015 3Audi představila novou generaci supersportu R8 již delší dobu nazpátek, nicméně teprve nyní známe oficiální české ceny a také detaily hovořící o tom, jak to bude s dalšími motorizacemi. Znalí jistě vědí, že aktuálně chystá Audi nabídnout R8 výhradně s desetiválci a to ve verzi V10 o výkonu 540 koní a V10 plus o výkonu 610 koní.

Zatímco za první zmíněný je cena nastavena na 4 239 900 korun včetně DPH, za vyšší výkon varianty plus si připlatíme – konkrétně to činí 4 899 900 korun. Jenže výkonem to pochopitelně nekončí a tak za své peníze dostaneme ještě jiná devatenáctipalcová kola, karbonové dekory interiéru, karbon-keramické brzdy a také karbonové aerodynamické prvky karoserie, včetně zadního křídla.

Co se budoucnosti týče, u desetiválců R8 pochopitelně neskončí. Na toto téma promluvil ředitel vývoje Dr. Hackenberg a odhalil, že v plánu je buď přeplňovaný pětiválec 2.5 litru, nebo šestiválec se dvěma turby. V každém případě jeden z těchto motorů nahradí osmiválcovou jednotku 4.2 litru, která byla základní motorizací minulé generace.