TVR už přijímá objednávky na nové modely

TVRO návratu britské sportovní legendy TVR, začalo se hovořit již zhruba před měsícem. Z tehdejších poměrně kusých informací, které pojednávaly o čtyřech modelech a návratu pro rok 2017, stala se však poměrně brzy realita. Už nyní si totiž můžete za pět tisíc britských liber vyjednat zálohu, a jak se spustí výroba, být hned mezi prvními.

Šťastlivců co již zaplatili je prý několik set a ti se také dočkají hned přespříští rok. Nový vůz ještě ani v konceptu zatím nikdo neviděl, nicméně jisté je, že TVR bude opět tím, čím přestalo být před několika lety. Chystá se na nás tedy lehké kupé, o jehož design se postará Gordon Murray a jehož motor vyladí Cosworth. Vpředu, ale až za přední nápravou, bude hřmít osmiválec pravděpodobně s atmosférickým plněním, napojený na manuální šestistupňovou převodovku a dále na pohon zadních kol. O starších TVR se tvrdilo, že jsou to zabijácké stroje a nové modely by mohly této pověsti dostát v nejlepším slova smyslu.

TVR má aktuálně dlouhodobý plán, který rozjede ve zmiňovaném roce 2017. Na svět by měla postupně přijít čtyři nová auta a každý rok by se mělo vyrobit něco okolo 1500 kusů. Žádné bližší informace v současnosti k dispozici nejsou a nezbývá tak doufat, že se brzy něco objeví.