Příchod nové Škody Roomster se zdrží do příštího roku

RoomsterVelkoobjemový osobně-užitkový Roomster tuzemské Škody už dlouho čeká na novou generaci. Vůz z roku 2006 je v modelové nabídce mladoboleslavské automobilky již poměrně dědečkem a druhá generace mu rozhodně prospěje. Oproti původním plánům si na ní však počkáme o něco déle, než se původně myslelo.

Podle magazínu Auto Express se totiž příchod nového Roomsteru zdrží a to přinejmenším do příštího roku. Co je příčinou, to se přesně neví, nicméně hovoří se o možnosti, že chyba není na straně Škodovky. Volkswagen totiž před časem uvolnil zcela novou generaci modelu Caddy a jelikož se jedná o velmi podobný vůz, byl by sám proti sobě, kdyby nechal Škodovku okamžitě vypustit do světa přímého konkurenta.

Kromě zdržení Roomsteru, hovoří se i o novinkách, které se objeví na autosalonu ve Frankfurtu. Vedle očekávaného Superbu v ekonomické a ekologické verzi GreenLine, můžeme se prý těšit i na Superba se sportovním zaměřením. Předem je však nutno počítat s tím, že v tomto případě zůstane pouze u stylingu.