BAC Mono jako speciální zbohatlická Marine Edition

Mono Marine 3Máte-li skutečně brutální přebytek peněz, tak nějak se od vás očekává, že si koupíte cosi, čemu se ve světě říká superjachta. Tedy gigantická loď, na kterou můžete natahat tolik lehkých děv, že je potom budete přehazovat vidlemi. A co až někde zakotvíte? O zábavu na souši se vám postará britský BAC s jednosedadlovým Mono Marine Edition.

Vůz za nemalou částku, která činí 500 tisíc liber (19 milionů), se od klasického Mona nijak neliší. K dispozici je stále 305 koní výkonu, ždímaných ze čtyřválce o objemu 2.5 litru. Co je však na vozidle zásadní, je příslušenství. Ke každému na zakázku postavenému Monu z Marine Edition, totiž dostane karbonové nosné rameno, které je kompatibilní se všemi lodními jeřáby. Za pomocí tohoto ramene potom chytnete svůj BAC za speciální nosné body na šasi a bezpečně přenesete na jachtu.

Zde to ovšem nekončí. S vozem je dodáván i kontejner Enviromental Control Cointainer System, který umožňuje vůz na lodi skladovat bez toho, aby pobytem na moři jakkoliv trpěl. Kontejner má v sobě zařízení na kontrolu teploty a vzdušné vlhkosti, díky kterému se bude Mono cítit jako v bavlnce. I přesto je ovšem auto vybaveno některými přídavnými antikorozními komponenty, které na něm běžně neuvidíte.

Speciální vůz se speciálním příslušenstvím je k dostání po celém světě. Malinko zarážející je snad jen kvalita oficiálních renderů, kterými se BAC snaží svůj extrémně drahý produkt prodat. Nemělo by snad platit, že když chci prodat superauto za 19 mega, udělám k tomu alespoň pěkné obrázky?