Bentley Bentayga má první vznešenou majitelku a příplatkovou výbavu za 4 miliony

Bentayga5O Bentley Bentayga zde proběhla informace nedávno. Britský výrobce o svém prvním SUV bez ostychu tvrdí, že se jedná o nejrychlejší, nejluxusnější a nejexkluzivnější SUV planety. Nejrychlejší každopádně skutečně je a tom, že je také velmi exkluzivní, vypovídá i první majitelka. Vůbec první produkční kus totiž míří ke Královně Alžbětě II.

Hlava královské rodiny tak přeskočila celkem 3600 čekatelů, kteří již mají Bentaygu objednanou. Těch 3600 je vlastně docela zajímavé číslo, neboť znamená, že již v tuto chvíli je SUV od Bentley vyprodáno na rok dopředu. Vedení značky s takto úspěšným vstupem na trh ani nepočítalo a v plánu je dokonce navýšení výroby, aby zákazníci nemuseli na své vozy tak dlouho čekat.

Opravdu hodně zajímavý je tento zájem vzhledem k cenové politice. Cena Bentaygy začíná na 160 tisících librách (6 milionů korun) a budete-li konfigurovat až do bezvědomí, dostanete se na astronomických 500 tisíc liber (bezmála 19 milionů korun). Nejdražší položkou v ceníku, která zvedne cenu auta o 110 tisíc liber (4 miliony) jsou potom na palubní desce namontované hodinky Breitling Tourbilion. Analogové hodiny jsou zhotoveny z pravého zlata a ciferník je osazen osmi diamanty. Vzhledem k tomu, že jádro hodinek tvoří mechanický strojek, je k nim přidělán elektromotor, který s nimi otáčí a tím je natahuje. Já bych měl asi trochu dilema, jestli místo hodinek na palubce nepotřebuji jako doplněk k novému Benley raději špičkově vybavený Range Rover.