Bugatti Vision Gran Turismo odhaleno ještě před debutem ve Frankfurtu

Bugatti Vision GT 5Stejně jako několik dalších značek, střihlo si i Bugatti svůj virtuální závoďák Vision Gran Turismo. Závodní vůz, který již brzy půjde stáhnout jako dodatečný obsah do hry Gran Turismo, oslavuje závodní historii francouzské značky, kdy její vozy vítězily ve dvacátých a třicátých letech.

Při tvorbě vozu, jako by se zapomnělo na fakt, že směřuje jen do konzolové hry. Dopředu bylo určeno, že vůz musí nést nezaměnitelný design Bugatti a také to, že všechny jeho části musí být funkční. Celý virtuální koncept byl tak podrobován aerodynamické analýze, stejné jakou prochází závodní vozy.

Nutno říci, že se záměr podařil a Vision Gran Turismo vypadá jako o deset let mladší, závodní Veyron. Přídi dominuje zřetelný oblouk mříže chladiče, doplněný dvěma řadami LED světel. Boční profil nese výraznou „podkovu“ za kterou se ukrývají další vstupy pro vzduch. Z prostřední části střechy potom vystupuje aerodynamická ploutev, která tvoří se zadním spojlerem výrazné písmeno T.

Aby se neřeklo, že se jedná čistě a pouze o koncept ve virtuálním světě, přiveze Bugatti model v plném měřítku na autosalon do Frankfurtu. Hráči, kteří disponují aktuální verzí Gran Turisma na Playstationu 4, si potom budou moci vůz stáhnout.

Nezařazené