Nissan LEAF dostane novou a větší baterii

Leaf 8Elektromobil Nissan LEAF patří v rámci svého segmentu mezi jednoznačně nejoblíbenější vozy. Jeho praktické využití a postavení na trhu se Nissan rozhodl dále rozvíjet a zaměřil se na oblast, která je v současné elektromobilitě nejpalčivějším problémem. Řeč je samozřejmě o dojezdu, který se díky nové 30 kWh baterii zvýší až na 250 kilometrů.

Oproti předchozí baterii se tak jedná o navýšení dojezdu o 26 %, což je hodnota, významně rozšiřující možnosti LEAFu i mimo městskou zástavbu. Velmi příjemná je i skutečnost, že nová baterie je oproti té staré těžší o pouhých 21 kilogramů. Nissan si od změny slibuje, že budou řidiči elektromobily volit více, neboť je větší šance, že 250 kilometrů dojezdu již plně pokryje jejich běžné potřeby.

Kromě nové baterie se LEAF změnil i v oblasti designu. Exteriér se lehce osvěžil a přibyla nová barevná varianta, interiér má potom horkou novinku v podobě nového infotainment systému NissanConnectEV.

Nová baterie bude k mání již od prosince a to u všech výbav s výjimkou základní verze Visia. Ta si musí nadále vystačit s menší 24 kWh baterií. Japonský výrobce věří svojí technologii natolik, že na baterie dává záruku 8 let nebo 160 tisíc kilometrů.