Nový Rolls-Royce Phantom prý během příštího roku

ROLLS-ROYCE-PhantomKvůli jeho nadčasovému vzhledu se to ani pořádně nezdá, nicméně faktem je, že limuzína Rolls-Royce Phantom je ve výrobě již přes deset let. Není proto divu, že se začínají šířit fámy o tom, že se během příštího roku ukáže nástupce. Název Phantom sice s největší pravděpodobností zůstane, ale kolem dokola se toho změní poměrně hodně.

Podle posledních zpráv by měl dostat Phantom výrazně modernější a hlavně impozantnější design, než tomu bylo doposud. Konkrétně se mluví o vyšší mříži chladiče, ostřeji řezané přední části s hranatými světlomety nebo ještě výraznějších C sloupcích, schovávajících pasažéry na zadních sedadlech. K zásadní modernizaci dojde i pod slupkou, neboť se počítá s tím, že bude nový vůz využívat celohliníkovou platformu. Tím by mělo samozřejmě dojít i k důraznému odlehčení celého auta, které není nikdy na škodu.

Aniž by padlo jediné slovo o specifikaci, pod kapotou nebude ani nadále nic jiného než plnokrevný dvanáctiválec, vypůjčený od mateřského BMW. Pro někoho by mohlo být zklamáním, že z nabídky zmizí kupé a kabriolet, postavený právě na Phantomu. Rolls-Royce tyto dvě varianty pravděpodobně úplně odstraní, protože jsou beztak důstojně zastoupeny novými modely Wraith a Dawn. Hodně dobře ovšem zní zpráva, podle které by mohl Rolls-Royce rozjet vlastní program na výrobu vozů se zakázkovými karoseriemi. Toto dávno zapomenuté umění, kdy bylo do karosárny dodáno šasi vozu, aby na jeho základě vznikl zcela jedinečný kousek, by se tak mohlo dát opět do pohybu.

Nezařazené