Současný Renault Megane RS vydrží ještě přes příští rok

renault-megane-rs-275-trophy-r-nordschleife-41V souvislosti s představením Renaultu Megane čtvrté generace, přišla na přetřes samozřejmě i ostrá verze RS. Ta se podle šéfa divize Renault Sport neobjeví ihned, ale bude se vyrábět ještě nějakou dobu. Společně s ní bude na trhu stále ještě karosářská varianta kupé s běžnými motorizacemi. U té je velmi pravděpodobné, že se nové generace vůbec nedočká.

Soudit tak lze podle toho, že ani RS už nebude třídveřák, ale hatchback s pěti dveřmi. Tuto ztrátu elegance by měl Renault nicméně vyvážit vnějším vzhledem a doplňky, které RS od standardních verzí výrazně odliší. Krom toho, pět dveří bude oproti stávajícímu kupé výrazně praktičtější.

O něco více určitě potěší ten fakt, že by mělo RS mezigeneračně nabrat na síle. Oproti stávajícím 265 nebo 275 koním podle verze, vyhoupne se výkon na 300 koní, případně i více. Toto rozhodnutí má své jednoduché opodstatnění – Renault musí držet krok s konkurencí, která jde do stále vyšších a vyšších výkonů. I když o konkrétním motoru nepadlo ani slovo, lze se domnívat, že stále půjde o přeplňovaný dvoulitr. V nabídce by měla zůstat i manuální převodovka, ke které se ovšem nově přidá dvouspojkové ústrojí EDC. Pevně doufám, že se Renault nerozhodne vybavit Megane RS výhradně dvouspojkovým automatem. To samé udělal už u aktuální generace Clia RS a tato konfigurace neslaví zrovna úspěch.

Pokud čucháte v souvislosti s nadcházející generací nějaký průšvih, jistě vás potěší, že současné RS můžete nakupovat ještě během celého příštího roku. Novinka by totiž měla na trh přijít až jako modelový ročník 2017.