BMW ukázalo sportovní verzi SUV X4

X4 M40i 4I oficiální auto tvrzení „nemám na X6“ dostalo svou sportovní M Performance variantu. Ta se celým názvem jmenuje X4 M40i a přijíždí s přeplňovaným třílitrem pod kapotou. A ač by se dalo o smyslu celého auta dlouhosáhle diskutovat, nelze BMW upřít ten fakt, že se podařilo X4 pobídnou k výborným hodnotám, se kterými napráší nejednomu sporťáku.

Onen třílitr má totiž 360 koní a velmi solidních 465 Nm točivého momentu. Právě díky tomu umí ostrá X4 z nuly na sto za 4.9 sekundy a maximálka činí obligátních a elektronicky omezených 250 km/h. Systém pohonu všech kol xDrive byl upraven tak, aby dával vozu více přetáčivý charakter, evokující auto se zadním náhonem. Tlumiče oproti standardním verzím přitvrdily a zavěšení dostalo i tužší pružiny a stabilizátory.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o čistokrevný M model, ale pouze M Performance variantu, X4 po stránce vzhledu nijak nezvlčila. Designové rozdíly se omezují na několik spíše drobných detailů a nová dvacetipalcová kola. Zadní nárazník potom dostal po jedné černé koncovce na každou stranu. V interiéru nalezneme sportovní volant divize M a také jiný volič převodovky.