Lexus RC Coupe přichází do příštího roku s novými motory

Lexus RC 2016 12Když nové kupé od Lexusu přišlo minulý rok na trh, většina z nás koukala v zásadě jen na verzi RC F, která se pyšnila mohutným osmiválcem pod kapotou. Ovšem trh není živ jen z překoňovaných monster a Lexus proto přichází s dalšími variantami elegantního cestovního kupé. Pro příští rok tak nalezneme pod kapotou nový čtyřválec a šestiválec

Se zmíněným čtyřválcem přijíždí na trh verze s označením 200t. Jejím srdcem je přeplňovaný dvoulitr o výkonu 241 koní a s točivým momentem 349 Nm. Motor je spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou a jeho síla putuje na zadní kola.

O kousek silnější variantou je potom RC 300 AWD. Šestiválec sice nabídne jen skromných 14 koní navíc oproti čtyřválci, dohromady tedy 255, ovšem jeho výhoda tkví jinde. Jak již název napovídá, nabídne tato verze pohon všech čtyř kol a spojení se šestistupňovým automatem. V nabídce nadále zůstává i ještě silnější RC 350 s výkonem 306 koní.

Kdo chce navíc autu dodat sportovní šmrnc, může sáhnout po verzích F Sport. Ty přináší kromě designových změn a sportovního podvozku také oranžové brzdiče a hlavně samosvorný diferenciál na zadní nápravě.