Mazda ukáže koncepty MX-5 Spyder a Speedster

Mazda SemaMazda se na autosalonu SEMA v Las Vegas chystá odkrýt další vrstvu potenciálu nové MX-5. Po sériové standardní verzi tak odhalí dvojici konceptů s názvy Spyper a Speedster. Zatímco Spyder přinese luxusní pojetí a bude vzdávat holt retro kabrioletům, Speedster půjde opačnou, o hodně extrémnější a sportovně pojatou cestou.

Spyder dostane kompletně kožený a ručně zhotovený interiér, který bude doplňovat ještě exkluzivní stříbrný lak exteriéru a hnědá střecha. Speedster oproti tomu odhodí všechny komfortní prvky a vydá se stejným směrem, kterým směřovaly minimalistické roadstery padesátých let minulého století. Zmizela stahovací střecha, kterou nahradil aerodynamický klín za hlavou řidiče. I čelní okno vzalo za své a místo něj se zde krčí pouze malý deflektor.

Oba vozy budou také výrazně lehčí, než standardní MX-5 se svými 1057 kilogramy. Koncepty, které vznikly hlavně jako jakési designové cvičení a ukázka toho, kam se lze se standardní MX-5 vydat, spatříme od 3. do 6. listopadu v Las Vegas.