Porsche ukázalo nový Macan GTS

Macan GTS 3Kompaktní SUV od Porsche již své sportovní varianty dostalo, ovšem nebylo by to Porsche, kdyby si nenalezlo skulinu ještě alespoň na jednu. Ta nejnovější nese název GTS a vychází z verze S, od které si sice vypůjčuje motor, ale nabízí vyšší výkon a také sportovnější design. Na druhé straně však stále o něco ztrácí na vrcholnou verzi Turbo.

Novinka se pod kapotou pyšní vidlicovým šestiválcem o objemu tří litrů, jehož výkon činí v GTS variantě 360 koní – o 20 více, než v případě Macanu S. Vyšší je i točivý moment, který se vyhoupl na 500 Nm. Díky těmto hodnotám umí Macan GTS zrychlovat z nuly na sto za 5 sekund a dosahovat rychlosti 255 km/h. Pohon všech kol je obstaráván skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Co do vzhledu, nabízí Macan S nové nárazníky, nová dvacetipalcová kola RS Spyder Design, plně LED světlomety a další vychytávky. Jiné jsou také výfukové koncovky, napojené na sportovní výfukový systém s aktivními klapkami, ovládanými tlačítkem. Zavěšení vozu bylo sníženo o 15 mm a samozřejmě patřičně přitvrzeno. Výkonnější jsou brzdy, které nyní mají 360 mm kotouče vpředu a 330 mm vzadu. Uvnitř vozu se nachází sportovní sedadla čalouněná do kombinace kůže a alcantary.

Macan GTS je možno objednávat již nyní a to za cenu 73 400 euro (2 miliony korun).YouTube Direkt