Subaru přiveze do Japonska koncept VIZIV

Subaru VIZIV 15Na tokijský autosalon přiveze japonské Subaru svůj nejnovější koncept. Pod zvláštně znějícím názvem VIZIV, ukrývá se heslo Vision for Innovation a s ním nový crossover, reflektující potřeby budoucnosti automobilismu. Novinka by měla mít řadu jízdních asistentů a bezpečnostních technologií, kombinovanou s hybridním pohonným ústrojím.

A i když to příliš nezní jako správné Subaru, které si vždy zachovávalo svou řidičskou náturu, pomůže to japonské značce bojovat v probíhající válce asistenčních systémů. Samozřejmostí bude nejposlednější generace systému Eye-Sight, sjednocujícího asistenční prvky, a také pokročilá telematika, zabývající se situací na plánované cestě nebo třeba počasím.

Pohonné ústrojí je tvořeno dvěma motory. Zatímco v přední části se ukrývá přeplňovaný benzínový čtyřválec, vypůjčený z Levorgu, na zadní nápravě je umístěn ještě elektromotor. Výsledkem by mělo být co nejlepší využití pohonu všech kol a také nízká spotřeba.

Žádné bližší info o konceptu v tuto chvíli neexistuje, nicméně více se dozvíme již koncem října. Jestli vznikne produkční verze, a jak je případně časově vzdálená, to je zatím ve hvězdách.