Audi odhaluje závodní speciál pro vytrvalostní soutěže

Audi R18 2016Pro závodní sezónu 2016, připravilo si Audi nového vyzyvatele na poli vytrvalostních závodů. Stejně jako v předcházejících letech, veze si i nový ročník závodního speciálu Audi R18 dieselový motor, spojený navíc s hybridním systémem. Společně s Porsche, přechází potom Audi z tří vozů na závod, na pouhé dva vozy.

Pohonné ústrojí je tvořeno přepracovanou verzí šestiválcového čtyřlitrového dieselu, optimalizovaného pro úspornost. Zde bychom příliš změn nehledali, ovšem zásadním způsobem se změnil hybridní systém. Místo setrvačníku s energetickou kapacitou, použije Audi nově elektromotor, poháněný li-ion akumulátory. Změny proběhly pochopitelně i v oblasti aerodynamiky, kdy byly přepracovány některé prvky karoserie.

Sezóna FIA World Endurance Championship, ve které se Audi popere o cenná vítězství, začíná 17. dubna příštího roku šestihodinovým závodem v Silverstone. O necelý měsíc později se jede šestihodinovka ve Spa-Francorchamps a červnu přijde skutečná zkouška ohněm v podobě 24 hodin Le Mans.