Citroen nahradí odcházející hydropneumatický podvozek „něčím revolučním“

citroen-ds-Hydropneumatic-suspensionKdyž Citroen nedávno oznámil definitivní konec výroby vozů s hydropneumatickým podvozkem, byl to důvod ke smutnění. Z portfolia značky odchází nejen prvek, který provázel francouzské vozy po desetiletí, ale zároveň i neskutečně komfortní zavěšení, se kterým se Citroen dotahoval v oblasti jízdního pohodlí i na naprostou špičku.

Jen co ale systém Hydractive 3+ skončí, společně s aktuální generací C5, nebude trvat dlouho a Citroen představí horkou novinku, plánovanou na rok 2017. Nový podvozek potvrdila CEO značky Linda Jackson, nicméně velkou záhadou zůstává, o co se vlastně bude jednat. Kolegové z britského Autocaru, od kterých zpráva pochází, se nedozvěděli prakticky nic jiného, než že se bude jednat o „revoluční řešení, unikátní pro značku Citroen“. Nové zavěšení by mělo přinášet všechny výhody, které měl doposud hydropneumatický podvozek, ale v moderním řešení, příhodnějším pro současnou dobu.

Co přesně však Citroen vyvíjí, o tom se můžeme jen a pouze dohadovat. Je docela dobře možné, že francouzská značka přesedlá na čistě vzduchové řešení, nebo že naopak zvolí čistě mechanický přístup, ovšem ověnčený nějakým zbrusu novým vychytaným vynálezem.