Clarkson, May a Hammond na BBC ještě jednou v retrospektivním dílu

Top GearTrojice z nadpisu sice již s Top Gearem delší dobu spojená není, nicméně těch třináct let, které za sebou mají v roli moderátorů, ty jim nikdo nevezme. A jistě se shodneme na tom, že Clarksonovu éru si určitě stojí za to připomenout, alespoň skrze pořádný Top Gear speciál. A přesně takového se dočkáme během vánoc.

Dvoudílný speciál Top Gear: From A to Z poběží klasicky na BBC a jak se dá předpokládat, trojice moderátorů si v něm nic nového nezahraje. Celým pořadem bude provázet u nás takřka neznámý John Bishop, nicméně i ten bude dělat pouze hlas na pozadí. Oba díly budou čistě retrospektivní a bude v nich připomenuta éra, která trvala od roku 2002 do letoška.

Uvidíme nejlepší scény z historie Top Gearu, nejzajímavější kaskadérské kousky a vůbec poprvé také některé nikdy neuveřejněné záběry ze zákulisí. Pro zajímavost přidá BBC také pár statistik, které mohou být vzhledem k rozpočtu a celkovému pojetí Top Gearu přinejmenším zajímavé.

Moc nového toho tedy ve vánočním speciálu nebude, ale jako důstojné rozloučení se stávajícím formátem nejoblíbenější motoristické show současnosti, bude fungovat perfektně. BBC také tímto posledním speciálem zcela uzavře jednu kapitolu, aby mohlo začít s novou, zahrnující nové moderátory a dost možná i zcela jiné pojetí.