Fiat 124 Spider je oficiálně venku

Fiat 124 Spider 30Fiat v LA oficiálně odhalil roadster, který staví na aktuální generaci japonské MX-5. Jak ovšem sama italská automobilka říká, rozhodně se nejedná jenom o přeznačkovanou Mazdu. Všechny panely karoserie jsou zcela nové, čerpající z tvarů původní 124, a jiné budou i motory. Zatímco Mazda nabízí čistě atmosférické jednotky, Fiat přichází s turbem.

Motor je v současnou chvíli jen jediný a jedná se o přeplňovaný čtyřválec s objemem 1.4 litru, který nabídne na lehký sporťák výborné hodnoty 160 koní a 249 Nm. Na zadní kola je síla přenášena standardně skrze šestistupňový manuál, za příplatek potom může být i šestistupňový automat. Ptáte-li se co bude dál, tak na cestě je i Abarth verze, která nabídne výkon výrazně vyšší.

Tak jak se karoserie měnila navenek výrazně, v interiéru se o přílišných změnách oproti MX-5 hovořit nedá. Zde jsou oba vozy prakticky totožné a to včetně tlačítek nebo infotainmentu s navigací. To ovšem není nic proti ničemu, neboť zrovna nová MX-5 je po stránce vnitřního prostoru hodnocena výborně. Na svém místě zůstala samozřejmě i plátěná střecha, kterou lze nasadit ručně a z místa řidiče za několik málo vteřin.

Fiat 124 přijde do prodeje coby modelový ročník 2017 a v USA se dostane k dealerům již v létě příštího roku. Prvních 124 kusů bude součástí limitované edice Prima Edizione Lusso. Očíslovaná auta budou nabízena v exkluzivní modré Azzurro Italia, doplněné hnědým interiérem.