Fiat se chystá nasadit závodní vůz do WRC

Fiat EvropaJen co se světu představil Fiat 124 Spider, tedy roadster, postavený na základech japonské Mazdy MX-5, začalo se mluvit o jeho ostré verzi. Ta se bude jmenovat jak jinak než Abarth a s trochou štěstí by mohla vyrazit do světa již příští rok. Ovšem nebude to pouze silniční verze. Již dříve se mluvilo taky o tom, že se Abarth vrátí do světa rallye.

A i když je představa 124 Spider v konkurenci dnešních WRC speciálů poněkud zvláštní, je velmi pravděpodobné, že se Fiat do tohohle projektu opravdu pustí. Žádné další detaily nejsou v tuto chvíli dostupné, ale teoreticky bychom se mohli závodní verze dočkat již pro rok 2017.

Co se potom silniční verze týče, šéf Abarthu Paolo Gagliardo poodhalil některé detaily. Oproti standardní verzi vozu se nebude zvyšovat objem motoru, ale pouze jeho výkon. Malá, turbem přeplňovaná 1.4, tak bude k dispozici s výkonem 190 koní a potom ještě v jedné, poněkud extrémní variantě, jejíž výkon poleze někam přes 200 koní. Obyčejný 124 Spider má přitom ze stejného základu motoru jen 140 koní, potažmo 160 pro americký trh.