Ford odhalil závodního Mustanga Cobra Jet pro rok 2016

Na veletrhu SEMA v Las Vegas není Chevrolet jediným výrobcem, který zde ukázal produkční dragster. Jejich COPO Camaru se chystá konkurovat Ford, který nabízí Mustanga s  dobře známým přídomkem Cobra Jet. Za pouhých 99 990 dolarů (2.5 milionu korun) můžete mít závodní dragster pro kategorie NHRA Stock a Super Stock.

Mustang sice na první pohled vypadá relativně sériově, ale lehká závodní kola, obutá do mohutných slicků Hoosier prozradí, že s tímhle poníkem je něco v nepořádku. Pod jeho kapotou se ukrývá původní osmiválcový pětilitr, ze kterého zůstalo dokonce 75 % dílů originálních. Těch zbylých 25 % a kompresor Whipple ovšem znamená, že vůz zdolá čtvrtmílovou trať okolo osmi sekund a ještě se na jejím začátku postaví na zadní. Výkon, který bohužel není udán, se na zadní tuhou nápravu přenáší skrze závodní planetovou převodovku.

Samozřejmostí jsou i další prvky, přispívající zejména k bezpečnosti. Uvnitř je vůz vyztužen homologovaným rámem a nechybí ani dvojice závodních sedadel Corbeau s pětibodovými pásy. Závodní nádrž umístěnou v kufru dodala firma Aeromotive, brzdy zase Strange Engineering. V zadní části se nachází padák, to kdyby klasické brzdy přestávaly stačit.

Pokud se vám závodní Mustang líbí, je vhodné si pospíšit. Ford vyrobí pouhých 50 kusů, z nichž první dodá zákazníkům na začátku příštího roku.YouTube Direkt YouTube Direkt 

 

Nezařazené