Genesis G90 obdržel přes 4300 objednávek jen za prvních 24 hodin

G90Nově vznikající dceřiná značka Hyundai, která se zaměří výhradně na luxusní a dražší modely, přichází v samém úsvitu vlastní existence s poměrně úctyhodným úspěchem. Za prvních 24 hodin od toho, co se v domovské Jižní Koreji spustilo objednávání nového modelu G90, přišlo více než 4300 objednávek. Vůz se přitom odhalí až 9. prosince.

Nástupce Hyundaie Equus, který se u nás v Evropě ani neprodával, přijde na trh celosvětově již v roce 2016, pár měsíců po tom, co se začne prodávat právě v Koreji. Od G90 se slibuje špičková výbava a zpracování, navazující na úspěchy aktuálního Hyundaie Genesis – nejluxusnějšího modelu značky, který je momentálně k mání i u nás.

Pod kapotou G90 nalezneme jeden ze tří motorů. Nejslabší, přesto však stále nadstandardně výkonný, je atmosférický šestiválec o objemu 3.8 litru, podávající výkon 334 koní. Stejnou pohonnou jednotku nalezneme i v již zmíněném současném Genesisu. Prostředním motorem je potom menší, zcela nový šestiválec o objemu 3.3 litru, který má však díky dvěma turbům výkon 370 koní. No a specialitou určenou zejména pro americký trh je osmiválec s objemem rovných pět litrů, který se chlubí stádem 425 koní. Všechny motory budou propojeny s osmistupňovým automatem a pohonem všech kol.