Hyundai odstartuje Genesis jako samostatnou značku

Genesis BrandKdyž si vzpomenu na Hyundai Genesis, tedy největší sedan, který u nás korejská značka nabízí, vidím vynikající luxusní limuzínu, jenž je zatížená jednou podstatnou drobností. Jde právě o to, že lidé, kteří chtějí luxusní auto, nechtějí Hyundai. Vedení značky si je této drobnosti ovšem docela dobře vědomo a chystá se jí vyřešit velmi elegantně.

Ono řešení spočívá v tom, že z názvu vozu zmizí Hyundai a zůstane už jen Genesis. Právě pod touto, nově samostatnou značkou, by se měly začít globálně prodávat luxusnější modely Hyundai v čele se současným Genesis, Genesis Coupé (doufejme, že se u nás začne zase prodávat) a v naší zemi nepříliš známým Equus. Do konce této dekády by pak mělo přibýt ještě SUV ve dvou velikostech a možná i menší sedan. Je tak pravděpodobné, že se pod značku Genesis přesune i současné největší SUV Santa Fe.

Souběžně se změnou značky, dojde přitom i k přejmenování samotných vozů. Genesis by prý měl najet na systém označení, sestávající z písmena G a označení třídy. Mohlo by se tedy jednat o modely G50, G70, G90 a tak dále. Podobné pojmenování v současnosti používá například Volvo nebo Infiniti.