Mercedes-AMG pracuje na nástupci SLR McLaren

mercedes_benz_slr_mclarenPoslední kus ikonického Mercedesu SLR McLaren sjel z výrobních linek v roce 2010 a proto nastal bezesporu čas, přemýšlet o nástupci. Ten je podle magazínu Auto Bild v tuto chvíli již ve stádiu příprav a přijít by měl někdy v roce 2018. O tom, jaké nové SLR bude, se však vedou dohady. Aktuálně se totiž mluví o dvou možnostech, které se diametrálně liší.

Obě verze se liší nejen výkonem a cenovou kategorií, ale také celkovou koncepcí. Jedna možnost hovoří o tom, že novému SLR zůstane motor vpředu, tak jak tomu bylo u první generace. Měl by se zde nacházet přeplňovaný šestiválec, kterému bude dopomáhat ještě elektromotor. Celkový výkon by se měl vyšplhat na 650 koní. Za cenu mezi 250 až 300 tisíci eury (6.7- 8 milionů korun) by vůz nabídl mimo jiné aktivní aerodynamické prvky a také úplně novou koncepci dveří. Mercedes by potom vyráběl okolo 3000 kusů ročně.

SLR tedy jako konkurence pro McLaren 650S rozhodně nezní špatně, ovšem je zde otevřená ještě jedna možnost. Podle této verze by se motor přesunul dozadu a nejednalo by se o šestiválec, ale o větší a výkonnější osmiválec. I ten by byl spojen s elektromotorem a dohromady by výkon činil okolo 1050 koní. Vznikne-li skutečně takové SLR, bude jeho cena dramaticky vyšší a počet kusů dramaticky nižší. S cenovkou okolo milionu euro (27 milionů korun) by se novinka od Mercedesu-AMG přidala do společnosti vozů jako je Porsche 918, LaFerrari nebo McLaren P1.