Porsche odhalilo Cayman GT4 Clubsport

GT4 Clubsport 1V Los Angeles představilo Porsche novinku na základu Caymanu GT4, specifikovanou jako vůz pro nováčky v motorsportu, kteří chtějí zkusit ostré soutěže. Za rovných 111 tisíc euro (3 miliony korun) tak dostanete plně připravené závodní auto na okruhy, které obdrží dokonce i homologaci pro několik různých závodních sérií.

Aby se Cayman GT4 v konkurenci aut svojí závodní kategorie neztratil, dostal samozřejmě několik technologických vychytávek. V autě jsou usazeny obě nápravy propůjčené od ostřejšího modelu 911 GT3 Cup. Kompletně jiná je i jízdní elektronika. ABS je nyní nastavitelné ve dvanácti krocích a přítomen je stabilizační systém, upravený tak, aby fungoval i se závodními slicky. Přepracovaný brzdový systém má na všech kolech disky o průměru 380 mm, do kterých se vpředu zakusují šestipískové, vzadu potom čtyřpístkové brzdiče. Samozřejmostí je i oholený interiér, bezpečnostní klec a skořepina řidiče, vybavená šestibodovými pásy.

Pohonná jednotka zůstala původní, shodná se silničním Caymanem GT4. Jedná se tedy o plochý šestiválec o objemu 3.8 litru, produkující výkon 385 koní. Motor je spojen s dvouspojkovou převodovkou, upravenou pro závodní použití. Zadní diferenciál je zcela nový, mechanický samosvor.