Steve Jobs zvažoval Apple auto už v roce 2008

Steve JobsMezi všemi těmi zprávami o více či méně autonomních autech, objeví se občas zmínka, hovořící o autu od Apple. Pionýr osobní elektroniky svůj automobilový počin skutečně plánuje, nicméně podle současné zprávy agentury Bloomberg je tato idea starší, než si myslíme.

O celém projektu Apple auta se rozhovořil bývalý viceprezident Tony Fadell. Spolu se Stevem Jobsem prý na otázku auta, nebo chcete-li iCar, narazili několikrát. Toto téma navíc přišlo na přetřes již v roce 2008. Řešili od filosofie celého projektu, až po otázky typu jak by měla vypadat palubní deska. Projekt byl toho času zastaven kvůli sílící krizi amerických automobilek. Z pozice Applu by auto na trhu zkrátka nebylo jistou investicí.

V současnosti je již téměř jisté, že Apple svůj vůz, který se v současnosti skrývá za názvem „Project Titan“ vypustí. Mělo by se tak stát ještě do konce současného desetiletí a některé zdroje mluví o tom, že počátek výroby bude datován na rok 2020. Jak Apple svoje auto pojme, to zůstává velkou záhadou. Jistotou každopádně je, že se bude jednat o moderně pojatý elektromobil, nabízející mnoho prvků v oblasti konektivity a autonomního řízení.