W Motors Fenyr SuperSport oficiálně

Fenyr SuperSport 9Na právě probíhajícím dubajském autosalonu, odhalil lokální výrobce supersportů svůj nejnovější kousek. Po modelu Lykan Hypersport, který by upřímně dost možná nikdo neznal, kdyby nehrál ve Furious 7, přichází další vůz obdobného ražení. Je výkonnější, aerodynamičtější a zvládne se pohybovat v rychlostech přes 400 km/h.

Základ vozu tvoří trubkový, hliníkový rám, ačkoliv vzhledem k monstrózní ceně bych skoro očekával i karbonový monokok. I přesto je zde karbonu požehnaně a to ve formě karoserie. Futuristicky vypadající aerodynamická kastle je totiž z lehkého materiálu zhotovená kompletně celá.

Jak již bylo řečeno při uvedení prvních teaserů, hybnou silou Fenyru je plochý šestiválec, který dodal dvorní úpravce Porsche, německý RUF. Motor má objem čtyři litry, na sebe navěšená dvě turba a umí výkon, který W Motors specifikují jako „od 900 koní a 1200 Nm“. Je tak velmi pravděpodobné, že bude Fenyr umět různé jízdní režimy. Tak či tak bude jeho výkon stačit ke zrychlení z nuly na sto za 2.7 sekundy.

Jak sem již naznačil, Fenyr rozhodně nebude lacinou hračkou. Za jeden z pouhých 25 kusů, které W Motors vyrobí, dáte víc, než za předchozí Lykan. A Lykan stál ve své době neskutečných 3.4 milionu amerických dolarů (přes 85 milionů korun). A to je jak jistě uznáte, vážně hrozná pálka.