Britský autoklub nabízí jízdy „svatou trojicí“ hypersportů

Holy TrinityTo, že si i v našich končinách můžete za poplatek vyzkoušet řídit supersportovní auto, to není žádná novinka. I za relativně rozumné peníze se dostanete k autům, ke kterým byste se běžně asi neprobojovali a není tak problém přičichnout ke značkám jako je Porsche, Ferrari nebo Maserati. Některé vozy však zůstávaly až doteď zapovězené.

Zatímco postarší Ferrari 360 jejich majitelé „pro kšeft“ klidně zapůjčí, existují modely, které se z ruky prostě nedávají. Konkrétně „svatá trojice“ složená z McLarenu P1, Porsche 918 Spyder a LaFerrari je uskupení tak drahých a ojedinělých vozů, že k nim kupón na slevovém portálu rozhodně nenajdete. Pokud se velmi dobře neznáte s některým z mála majitelů, nebo neposkládáte dohromady některou z horentních sum, zůstane vám „svatá trojice“ nadobro zapovězená.

Jako malý zázrak tak působí exkluzivní a velmi omezená nabídka londýnského autoklubu Auto Vivendi. Klub složený z majitelů superaut všeho druhu dal do placu balíček, nesoucí název „The Hypercar Holy Trinity 200MPH Challenge“. V praxi jde o to, že s každým ze zmíněných hyperaut překonáte hranici 200 mil za hodinu (322 km/h).

Akce probíhá na dvě míle dlouhé soukromé ranveji, kde se nejprve „rozjezdíte“ s Ferrari 458 Italia, McLarenem MP4-12C a Porsche 911 Turbo S. Posléze usednete postupně do každého auta ze „svaté trojice“ a vydáte se za doprovodu instruktora vstříc magické rychlosti. Vaše jízda bude zaznamenána nejen na kameře v autě a mimo něj, ale také na rychlostním radaru. To abyste měli pro kamarády důkaz.

No a potom je tu samozřejmě cena. Zatímco jízdy v některém z „obyčejných supersportů“ u nás pořídíte klidně již za tisícovku, den ve společnosti hypersportů vyjde pochopitelně o dost dráž. Celý popsaný program konkrétně vychází na 7 500 liber (281 tisíc korun). Navíc to vypadá, že během příštího roku proběhnou pouhé dva termíny, což exkluzivitu celé akce jen zvyšuje.vimeo Direkt