Genesis G90 je venku jako první luxusní Hyundai

bg-sec4-3-1Hyundai zcela odhalil vůbec první luxusní model, který vyjede pod zbrusu novou značkou Genesis. Vůz ponese na celém světě název G90, jen v domovské Koreji, kam vstupuje na trh už začátkem roku, bude znám jako EQ900.

Pojmenování však nechme stranou, důležitý je fakt, že se Genesis chystá vypálit rybník německé prémiové třídě.

Elegantní sedan se vyznačuje dlouhatánským rozvorem 3160 mm, který je samozřejmě z velké části věnován místu pro pasažéry na zadních sedadlech. Zaměření na tuto část posádky napovídá i rovná linie střechy bez svažování a také dlouhé zadní dveře.

V interiéru plném luxusu objevíme kromě kůže, opravdového dřeva a luxusního zpracování, také širokou škálu špičkové výbavy. V prostřední části palubní desky se vyjímá dvanáctipalcový displej infotainmentu, nechybí chytrá třízónová klimatizace nebo špičkový audiosystém. Řidič má k dispozici vedle pokročilého parkovacího asistenta také klasiku v podobě držení v pruzích, automatického brždění, monitorování mrtvých úhlů a další prvky. Každému zadnímu sedadlu náleží také jeden devítipalcový tablet jen tak na zahnání nudy.

Výčet motorizací je zastoupen samými důstojnými, víceválcovými motory, spalujícími výhradně benzín. Základem je šestiválec 3.8 litru o výkonu 315 koní, prostřední motor je potom zcela nový, menší šestiválec 3.3 litru se dvěma turby a výkonem 370 koní. Pro opravdové labužníky připravil Genesis i osmiválcový pětilitr, který je znám z aktuálního amerického Equusu (přímý předchůdce G90) a který nabídne 425 koní. Se všemi motory je spárována vždy osmistupňová automatická převodovka a pohon zadních, případně všech čtyř kol.

Na náš trh se vůz dostane chvíli po korejském debutu a to někdy během příštího roku.