Interiér nového Mercedesu třídy E na prvních fotkách

003-2017-mercedes-e-class-interior-1Německý Mercedes odhalil první oficiální fotografie interiéru, který nalezneme v útrobách nové třídy E. Prakticky se jedná o totožný systém i vzhled, který už nějakou chvíli brázdí silnice v poslední generaci třídy S. Stejně jako v největším modelu, má i nové „éčko“ před řidičem dvojici velkých displejů, sloužící jako budíky a infotainment.

Duo displejů tvoří zároveň i vrchol palubní desky. V klenuté spodní části potom nalezneme výdechy ventilace a dalších pár ovládacích prvků. Široký středový tunel zahrnuje ovládání infotainmentu, analogové hodiny a ovládání klimatizace. V případě verze s automatickou převodovkou, kterých bude drtivá většina, nachází se zde odkládací schránka s odklopným víkem. Volič převodovky se stejně jako v každém správném Mercedesu přesunul vpravo pod volant.

Podle verze a příplatků jsou k dispozici různá čalounění, několik variant volantu a samozřejmě široký výběr interiérových lišt. Mercedes slibuje maximální možnou úroveň zpracování a materiálů, čemuž není důvod nevěřit. Zajímavostí je i ambientní podsvícení, které bude možno vybírat mezi 64 barvami.