Nové Volvo S90 oficiálně

Volvo S90 6Po dlouhých deseti letech, co na trhu v pozici velkého sedanu Volva úřadovala stávající S80, představila švédská značka zcela nový vůz segmentu vyšší střední třídy. Ten nese název S90, vyvíjel se celkem 5 let a stejně jako všechna Volva, sází zejména na oblast bezpečnosti. V té nabídne vysoké standardy i semi-autonomní prvky.

Vzhled, který byl prakticky celý odhalen již dříve skrze modely a úniky fotografií, reflektuje současný designový směr, nastavený nedávno představeným SUV XC90. I tady tedy nalezneme horizontálně rozpůlené světlomety, doplněné typickou, přeškrtnutou maskou chladiče. Uvnitř vozu potom vládne jednoduchost a minimum tlačítek. Mnoho ovládacích prvků se totiž přesouvá do velkého, na výšku uloženého dotykového displeje, který úřaduje v prostřední části palubní desky. V rámci pokroku nechybí ani plně digitální přístrojovka bez klasických analogových budíků.

Co do bezpečnosti, nabízí Volvo například kolizního asistenta, který je kromě vozů a lidí schopen rozpoznat i větší zvířata. Dále bude k mání i prvek s názvem Pilot Assist, který jemnými impulzy do řízení udržuje vůz v jízdním pruhu. Podobnou funkci už v současnosti používá například koncern Volkswagen

Nabídkou motorizací Volvo bohužel zklame všechny zastánce víceválcových motorů. V době uvedení nabídne S90 výhradně čtyřválcové, přeplňované motory a trochu paradoxně není ani jeden z nich dieselový. Nejslabší bude turbem přeplňovaný motor označený jako T5, uprostřed je kompresorem přeplňovaný T6 a nejvýkonnější variantu zastoupí plug-in hybrid T8.

Výkony ani další parametry zatím bohužel nejsou známy, neboť vše se Volvo chystá vypustit až při oficiálním uvedení, které proběhne v lednu na autosalonu v Detroitu.

Nezařazené