Porsche Boxster a Cayman změní název na 718

718 PorscheS plánovanou modernizací modelů Boxster a Cayman, přichází od automobilky ještě jedna novinka. Oba vozy totiž zahodí svoje původní, jednoslovné názvy a vymění je za 718 Cayman a 718 Boxster.

A kam odkazuje číslice 718? Na legendární závodní speciál, který kroužil po okruzích na konci padesátých let minulého století. Co je však o dost podstatnější, než hraní si s písmeny a čísly, to jsou chystané technické změny. Porsche v první řadě předesílá, že se oba modely, které již nyní mají hodně společného, vzájemně ještě přiblíží. Po stránce designu to dokonce vypadá, že budou společné i některé panely karoserie.

V oblasti pohonného ústrojí se bude provozovat tolik propíraný downsizing, tedy nahrazování větších motorů menšími, přeplňovanými turbodmychadly. Oba vozy tak upustí od současných plochých šestiválců a přezbrojí na čtyřválce o objemech 1.6 a 2 litry. Výkony se budou pohybovat v hodnotách do 290 koní.

718 Boxster i 718 Cayman se představí během příštího roku. Technické detaily jsou v tuto chvíli neznámé, stejně jako ceny. Jisté je jen to, že kupé Cayman bude o něco dražší než kabriolet Boxster.