Top Gear prodává „auto za rozumnou cenu“

TOP-GEAR-3_2242955aKdo koukal na poslední dvě série Top Gearu, ten jistě zaznamenal, že se „autem za rozumnou cenu“ stal od roku 2013 Opel Astra. Vcelku obyčejný pětidveřový hatchback se tak dostával do rukou celebritám známým i neznámým, mezi kterými lze vypíchnout například Willa Smitha, Hugh Jackmana, Jamese Blunta nebo Aarona Paula.

Každá ze známých osobností se nejprve nějakou chvíli plácala se Stigem po trati a následně zajela čas, který se poměřoval s ostatními. Pokud vás tedy láká představa toho, mít pravé auto z Top Gearu, které zažilo zadky všech těchto celebrit, můžete si teď Astru dopřát.

Bylo by ovšem fér dopředu upozornit, že i přes velmi skromný nájezd, který činí 4 680 kilometrů, neměla Astra ani trochu lehký život. Vůz byl provozován výhradně na testovací trati na letišti, kde dostával šíleným způsobem do těla. Netřeba připomínat ani to, že některé celebrity byly vysloveně nešikovné a třeba převodovka (je-li vůbec původní) bude dost možná na odpis.

Dalším zádrhelem na cestě k vysněné Astře z Top Gearu může být fakt, že vůz ve svém současném stavu nesmí na silnice a neprojde technickou. Interiér totiž doplňuje závodní bezpečnostní rám a původní sedadla jsou nahrazena dvojicí skořepin s pětibodovými pásy.

A cena? Ta je pochopitelně slušně vysoká. Už nyní se nabídky vyšplhaly na 11 128 liber (411 tisíc korun) a to nejsme ani zdaleka u konce. Jak jistě uznáte, za Astru se šestnáctistovkou o výkonu 115 koní je to vcelku dost peněz.