Vauxhall Mallo LSA – děs nahánějící pick-up konečně v Evropě

vauxhall-maloo-lsa-001-1Australanům nebylo z automobilového světa nikdy moc co závidět. Majorita tamních aut není nijak výjimečná a třeba USA uměly nabídnout vždy o něco zajímavější kousky. Jenže potom je tu jedna věc, kterou země klokanů má a my ne, která přinejmenším stojí za podívání. Řeč je o nabroušených sportovních pick-upech.

Typickým zástupcem tohoto naprosto ojedinělého rodu je Vauxhall Maloo. Pick-up vycházející ze sedanu Vauxhall VXR8 disponuje řadou základních motorů a potom zběsilou verzí GTS, která nabízí kompresorem přeplňovaný osmiválec s výkonem 431 koní. A tahle věc se nyní dočkala faceliftu, který kromě toho, že je ještě o více než sto koní silnější, přichází konečně do Evropy.

Za pozměněným, moderním nárarazníkem pro rok 2016, ukrývá se přeplňovaný osmiválec o objemu 6.2 litru, který můžeme nalézt v Chevroletu Camaro ZL1. Ten nabídne výkon 536 koní, točivý moment 671 Nm a obě tato čísla se přenáší na zadní kola skrze manuální nebo automatickou převodovku. Standardem je samosvorný diferenciál a pro manuál i Launch Control. Z nuly na sto by to mělo trvat nějakých 4.6 sekundy.

Vůbec poprvé v historii, koupíme Vauxhall Maloo také v Evropě, bohužel je zde stále háček v podobě výhradně pravostranného řízení. I tak je ale individuální dovoz driftovacího pick-upu z Británie možný a cena činí 54 tisíc liber (2 miliony korun). Zdá se vám to moc? Tak zkuste vymyslet jiné auto, které nabídne výkon Porsche 911 Turbo a na korbu mu naložíte přes půl tuny!