Alpina poodhaluje rychlou limuzínu B7

bmw-alpinaJe komplexně známým faktem, že nadšenci do sportovních limuzín byli vždy ze strany BMW lehce opomíjeni. Samozřejmě, současná vrcholná verze 750i nabízí z dvakrát přeplňovaného osmiválce výkon 449 koní, ale chybí tomu ta správná dravost. A právě tu by mohla nabídnout Alpina s novou generací svého modelu B7.

Už současná B7 byla přitom dostatečně velké zvíře. I tady byl nainstalován osmiválec o objemu 4.4 litru, který díky dvojici turbodmychadel uměl výkon 540 koní. Pohon zadních kol zajištovala osmistupňová automatická převodovka a z nuly na sto pelášila velká Alpina za 4.3 sekundy. S novou generací se předpokládá, že se tyto hodnoty ještě o malý kousek zlepší.

Jako první ochutnávka, objevilo se na internetu video z testování na trati. Zamaskovaný vůz je zcela jednoznačně nové BMW řady 7, vybavené jiným nárazníkem, příjemně decentním spojlerem na víku kufru a dalšími vychytávkami. Kdy se vůz plně odhalí, to zatím nebylo oznámeno. Dá se však očekávat, že to bude v březnu na ženevském autosalonu.YouTube Direkt