Aston Martin V8 Vantage S vyjíždí v edici Blades

Aston-Martin-V8-Vantage-S-Blades-Edition-5The Blades je britská akrobatická letka, složená z bývalých stíhacích pilotů RAF a pilotů Red Arrows. A protože si Britové jak známo potrpí na jisté sounáležitosti, připravil Aston Martin speciální edici modelu V8 Vantage S, inspirovanou právě The Blades. Omezený náklad bude činit pouhých 5 vozů a každý bude spjat s konkrétním letadlem.

Pokud se těšíte na nějakou opravdovou specialitu, budete v tomto případě možná lehce zklamáni. Blades Edition se totiž dotýká výhradně estetických prvků. Bílý Aston dostanete na černých kolech s oranžovými brzdiči a oranžovými lamelami v karbonové mřížce chladiče, vypůjčené z V12 Vantage S. Střecha září naopak lesklou černou Jet Black a ve stejné barvě je i část víka kufru, spojující koncové lampy. Interiér je tmavý, prošívaný oranžovou nití a nechybí zde řada výšivek, odznaků a taky nějaká ta plaketa. Na mechanice samotné se nemění nic a srdcem tak i nadále zůstává osmiválec s výkonem 430 koní.

Vcelku zajímavým zážitkem bude samotné předání vozu. Všech pět aut se bude šťastným majitelům odevzdávat na konci března a událost se odehraje přímo v hangáru The Blades na letišti Sywell Aerodrome. Účastníci se prolétnou s mistry v jejich akrobatických érech, zkusí si řídit helikoptéru a samozřejmě se i mrknou na vzdušnou show.

Cena V8 Vantage S Blades Edition začíná na částce 119 950 liber (4.3 milionu korun) a zde také prakticky končí. Jediný příplatek je totiž za samočinnou převodovku Sportshift II.