Britský kaskadér v Subaru BRZ trhnul rekord v nejtěsnější otočce

Alastair-MoffattKaskadér Alastair Moffatt je jedním z těch lidí, kteří asi nikdy nemají problém s parkováním. Mezi šesti jeho světovými rekordy nalezneme nejtěsnější paralelní parkování na obě strany, nejtěsnější průjezd po dvou kolech a další frajeřiny. Aby si šampión doplnil poličku, předvedl nyní i nejtěsnější otočku o 360 stupňů.

Celá věc spočívá v tom, že Alastair projíždí mezi dvěma řadami zaparkovaných aut a provede otočku o 360 stupňů, aniž by se dotknul jediného z nich. Fór je pochopitelně v tom, že ona stojící auta mají mezi sebou jen o 225 centimetrů delší mezeru, než je délka Subaru BRZ, ve kterém Alastair jede.

První část otočky probíhá jak jinak než „na ručku“ což známe ze zasněžených zimních měsíců asi všichni. Jen co auto přijde o hybný moment a tedy schopnost rotovat jen se zabrzděným zadkem, putuje na zadní kola výkon, až auto smykem dokončí celou otočku. Je dobré vědět, že vůz zůstal pro tento kaskadérský kousek zcela standardní. Alastair jen vypnul ESP, což se provádí přímo z kabiny, a vyndal pojistku od ABS.YouTube Direkt