Ford nabídne možnost dokoupit zadní sedadla do Mustangu GT350R

The All-new Shelby GT350 MustangV katalozích originálního příslušenství se mohou objevit různé věci. Zpravidla jsou to koberečky, plastové vaničky do kufru, střešní nosiče a tak dále. Jen opravdu málokdy se zde potom nabízí zadní sedadla, tak jako u Fordu Mustang GT350R. Nejostřejší Mustang, kterého kdy Ford vypustil mezi lidi, totiž touto specialitou běžně nedisponuje.

Jistě jste zaznamenali, že chvíli po uvedení nové generace Mustangu, přišel Ford s rychlou verzí, nazvanou GT350. Její doménou je hlavně točivý atmosférický osmiválec s objemem 5.2 litru, jehož kliková hřídel je netradičně plochá a k zápalům tedy dochází po 180 stupních, místo standardních 90. Aniž bych vás zatěžoval technickými detaily, onen motor je se svou silou 526 koní nejsilnější atmosférickou jednotkou, kterou Ford kdy uvedl na trh.

Dlouho na sebe nenechala čekat ani vyhrocená traťová verze, nazvaná GT350R. Ta se od standardu liší zejména nižší hmotností, pro kterou muselo být utraceno několik komfortních prvků. Konkrétně se Ford zbavil rádia, klimatizace, couvací kamery, polstrování v kufru nebo právě zadních sedadel. Jenže s posledním zmíněným prvkem mají někteří majitelé se svezení-chtivými kamarády zjevně problém.

Ford proto skrze originální příslušenství nabízí sadu zadních sedadel, která vychází na 999 dolarů (25 tisíc korun). Sedadla jsou samozřejmě čalouněna stejně jako ta přední a jen co je nainstalujete (doporučuje se nechat tento úkon na dealerovi), stane se z vašeho vozu čtymístná verze. Jak je vidět na vrcní části sedáku, kde jsou v polstrování průchodky, nezapomnělo se přitom ani na možnost čtyřbodových pásů.