Jaguar F-Type ve speciální edici British Design Edition

F-Type British Design 5Že jsou Britové hrdí na svojí vlajku a že Jaguar rád dělá speciální edice, to jsou dvě věci, o kterých nemůže být pochyb. A když se spojí tyto dvě věci dohromady, vznikne F-Type British Design Edition, založený na standardní verzi F-Type S. Na funkční a výkonová vylepšení byste čekali marně, ale kdo si potrpí na speciální design a doplňky, přijde si na své.

V rámci British Design Edition můžete dostat kupé nebo kabriolet, vybavený standardně paketem Sport Design Pack, stojící na tmavě šedých dvacetipalcových ráfcích Cyclone. Za nimi se ukrývá brzdová soustava Jaguar Super Performance s červeně nalakovanými brzdiči. Karoserii lze lakovat do jedné ze čtyř barev, které pochopitelně ctí britskou vlajku. K dostání je červená, bílá, černá a vůbec poprvé také speciální modrá Ultra Blue.

V interiéru se nachází kožené čalounění s dvojitým kontrastním prošíváním, příplatkový audiosystém a karbonové obložení. Samozřejmostí je i označení edice. Speciální logo naleznete na opěrkách hlavy, na palubní desce, na prahových lištách a samozřejmě i na samotné karoserii.

Jak již bylo řečeno, jiné než designové úpravy se nekonají a srdcem tak zůstává kompresorem přeplňovaný šestiválec, pyšnící se objemem tří litrů a výkonem 380 koní. Napojen je na osmistupňovou automatickou převodovku a pohání buď zadní, nebo všechna kola.

Edice British Design je dostupná od jara letošního roku i u nás v ČR a to za cenu, která startuje na částce 2 680 634 korun za kupé. Chcete-li kabriolet, přitlačíte na 2 874 960 korun.