Opel GT vyrenderován jako produkční model

Včera jsem vám na těchto stránkách nabídl pohled na trochu přehnaně futuristický koncept Opel GT. Sporťák má sice hezké tvary a dobře znějící, minimalistickou filozofii, jeho provedení je však na hony vzdáleno možnosti sériové výroby. Spíš než o reálný koncept produkčního auta, jedná se o vizi budoucích modelů.

Jenže jistému čtenáři serveru WorldCarFans se idea malého sporťáku zalíbila natolik, že nelenil a za pomoci kouzel Photoshopu přeměnil koncept GT na reálně vyhlížející, sportovní vůz. Už na první pohled je jasné, co je na autě jinak. Vizionářská kola s červenými pneumatikami nahradily standardní ráfky, vypůjčené z OPC modelů od Opelu. Dveře se zkrátily na nutnou délku, takže se s nimi už neotevírá celý blatník a vedle klasických klik, objevila se i konvenční zpětná zrcátka. Dokonce i okna jsou normální, stahovatelná a nikoliv opticky navazující na dveře.

Ve výsledku vypadá tato nadšenecká, tradičnější interpretace o hodně lépe, než sci-fi koncept, který Opel přiveze do Ženevy. Zda se malé kupé GT vůbec objeví ve výrobě, případně kdy, to zůstává velkou záhadou. Německá značka by se však právě tady mohla inspirovat, kudy vede správná cesta.