Porsche Design přichází s bezdrátovým výfukem…totiž reprákem

GT3 Soundbar 4Porsche 911 GT3 je vůz plný vskutku překrásné mechaniky a dílů. Až by jeden skoro zatoužil, vzít některý z jeho komponent a udělat z něj designový prvek svého obýváku. Tento nápad zdá se napadnul i někoho přímo v Porsche a to tak srze značku Porsche Design přivedlo na svět přenosný reproduktor, vyrobený z výfuku.

Součástí je pravý a nefalšovaný výfukový tlumič pro model GT3 z nerezové oceli, zakončený dvojicí černých koncovek. Původní „střeva“ byste v něm však hledali marně, neboť byla nahrazena 200 wattovým 2.1 audiosystémem, vybaveným technologií TruSurround. Porsche tvrdí, že tvar a materiál výfukového tlumiče nabízí vynikající akustiku, takže se z koncovek line prokreslený, dostatečně hluboký a hlasitý zvuk.

K reproduktoru se lze připojit bezdrátově skrze Bluetooth, nebo skrze několik různých kabelů. Nechybí ani samostatný výstup na subwoofer a dálkový ovladač se základními funkcemi. Na samotném audiosystému je potom malý displej, zobrazující vše podstatné.

Přenosný audiosystém, nebo chcete-li Soundbar od Porsche, nenabízí kromě vlastní exkluzivity nic navrch oproti běžné produkci značkových výrobců. Asi nikdo se však nebude divit, že je několikanásobně dražší. Za hrající lauf ze supersportovního modelu totiž zaplatíte 2 900 euro, neboli 78 300 korun.