Porsche ukázalo facelift 718 Boxster

Už dříve bylo oznámeno, že modelům Cayman a Boxster přibyde v rámci letošního faceliftu také nový název, odkazující na legendární závodní vůz historie. Inu, první z modelů je definitivně představen a jak bylo příslíbeno, veze si v zadní části nikoliv atmosférický šestiválec jako dosud, ale menší, přeplňovaný čtyřválec.

718 Boxster bude k mání ve dvou variantách a to buď jako slabší verze, nebo jako silnější s přídomkem S. Zatímco ta slabší obdrží nový dvoulitr s turbem a výkonem 300 koní, silnější má objem dvou a půl litru a výkon 350 koní. Základní verze zvládne sprint z nuly na sto za 4.5 sekundy, ostřejší k tomu stačí pouhé 4 rovné. Oba vozy budou k mání jak se základním šestistupňovým manuálem, tak za příplatek s dvouspojkovým automatem PDK.

Kromě nového motoru, nabídne 718 Boxster oproti předchozí verzi také vylepšené řízení pro lepší agilitu a nově i možnost adaptivního sportovního zavěšení Porsche Active Suspension Management (PASM).

Zatímco v interiéru zásadní změny neprobíhaly a důležitý je snad jen nový infotainment, zevnějšek se změnil odpředu až dozadu. Boxster sice pořád vypadá nezaměnitelně jako Boxster, ale z původních dílů zůstala jen přední kapota (nebo chcete-li víko kufru), čelní sklo a skládací střecha. Všechny ostatní části karoserie jsou zcela nové a to samozřejmě včetně předních i zadních světel.

Porsche začne doručovat nové 718 Boxster svým zákazníkům na letní sezónu, takže na první šťastlivce se dostane v červnu. Ceny za slabší model startují v USA na částce 56 tisíc dolarů (1.4 milionu korun), potažmo na 68 400 dolarech (1.7 milionu) za 718 Boxster S.