Alfa Romeo Giulia vkročí do produkce 14. března (prý)

2017-Alfa-Romeo-Giulia-101-876x535Alfa Romeo Giulia je sice nádherné a zajímavé auto, jenže ještě před začátkem výroby, stihlo nasbírat pár šrámů na pověsti. Podle původního plánu se měla Giulia vyrábět již od listopadu loňského roku, ale místo prvních kusů jsme se dočkali informace o několikaměsíčním zpoždění a odsunu na letošní březen. Jenže i toto datum se dostalo do pochyb.

Před pár týdny se totiž objevila informace nová, hovořící o tom, že se Giulia znovu zdrží, prý kvůli doladění podvozku a řízení. Trochu nepřesvědčivě zněly rojící se zprávy, podle kterých je pravým důvodem zdržení fakt, že Alfa neprošla nárazovými testy a potřebuje tedy vcelku zásadní předělání.

Nyní ale vkročil do hry generální ředitel Fiat Chrysler Automobile Sergio Marchionne, popřel všechna tvrzení o zpackaných crash testech a prohlásil, že definitivní datum nástupu Giulie do výroby zní 14. března, tedy za necelý měsíc. A celý svět náhle neví, jestli mu to lze věřit, nebo jestli nám maže med kolem huby a přijde další zdržení.

Zatím byly navíc odhaleny pouhé dvě motorizace, se kterými se bude Giulia prodávat. Vrcholová verze Quadrifoglio Verde s přeplňovaným šestiválcem o výkonu 510 koní zní a vypadá skvěle, ale její prodeje značku příliš nespasí, zejména když bude stát v USA kolem 70 tisíc dolarů (1.7 milionu korun). Druhá verze je civilnější, o výkonu 276 koní a bude koštovat nějakých 40 tisíc dolarů (972 tisíc korun). Pro úspěšný vstup na evropský trh bude ale Alfa potřebovat minimálně jeden dieselový motor.