Bentley Mulsanne Extended Wheelbase má neskutečná zadní sedadla

Mulsanne Extended 8Pro rok 2017, chystá Bentley facelift svého největšího a nejluxusnějšího modelu Mulsanne. Nová mříž chladiče vypadá moderněji, stejně jako zadek s novými světly. Uvnitř můžete volit ze čtyřiadvaceti odstínů kůží a k dispozici máte nový zábavní systém s pevným diskem. Nás však nejvíc zaujala horká novinka v rodině Mulsanne.

Nový vůz nese název Mulsanne Extended Wheelbase a jak už mnozí tuší, jedná se o verzi s prodlouženým rozvorem ve prospěch zadních míst. Dvojice VIP zadních pasažérů si tak polepšila hned o 250 mm místa pro nohy a jak je vidět už z fotek, výsledný prostor je naprosto neskutečný. Samotná sedadla byla modelována podle těch, co se nachází v první třídě dopravních letadel. Umí se tedy pokládat do téměř ležící polohy, mají výsuvné a polohovatelné opěrky na nohy a nastavitelné opěrky hlavy.

Vedle vlastních sedadel, mají pasažéři k dispozici středový tunel, na kterém naleznou držáky nápojů, USB porty, odkládací přihrádky a tak dále a tak dále. O zábavu se stará dvojice odnímatelných tabletů na zádech předních sedadel a za příplatek lze dostat i skládací stolky. Pro klid a soukromí jsou na oknech elektrické záclonky, světlo dovnitř vozu naopak propouští velký prosklený panel střechy. Dlouhý Mulsanne je svým způsobem pozemní verzí soukromého tryskáče.

Pod kapotou není nic jiného, než přeplňovaný osmiválec o objemu 6.75 litru, který podává výkon 505 koní a točivý moment 1020 Nm.