M modely od BMW do budoucna jako hybridy

M4Je to vcelku jednoduché. Hybridní budoucnost je údajně nevyhnutelná a to se projeví i tam, kde by to až dosud nikdo nečekal (a nechtěl). Podle viceprezidenta BMW M divize platí, že budeme-li chtít do budoucna naše sporťáky zrychlit i při zachování rozumných emisí, budeme muset plošně přecházet na elektrifikaci a hybridní technologie.

Dost možná by už příští generace oblíbené M3/M4 mohla disponovat nejen tradičním spalovacím motorem, ale i jakousi elektrickou asistencí. Vše je ale otázkou času a technologií, takže než se BMW pustí do neuvážených kroků, které by dost možná vyústily jen v to, že by byla auta zbytečně těžká a nefunkční, bude vše pečlivě zvažovat.

Další věc tkví samozřejmě i v preferencích zákazníků. Zde si BMW uvědomuje fakt, že cílová skupina M modelů nesestává zrovna z lidí, kteří by horovali za elektrická auta. Budoucí M modely se tak budou držet stále jen jako hybridy, pravděpodobně bez možnosti vzniku čistých elektromobilů.2 komentáře k “M modely od BMW do budoucna jako hybridy

 1. Adam 8.2.2016 16:44

  Hybridy tolik nevaděj, protože kdyby se použil elektromotor nebylo by zapotřebí turbodmychadla. A já bych radši něco jako motor E46 nebo E92 s malym elektromotorem co by pomáhal laboratorní spotřebě než další shit v podobě F82.

  • Dominik Valášek 13.2.2016 13:55

   Jenže průser je právě v tom, proč mít elektromotor kvůli laboratorní spotřebě, když bude akorát zvyšovat hmotnost a snižovat spolehlivost. Nebylo by prostě lepší vysvětlit byrokratům, že nikomu a ničemu nepomůžou?
   Jinak omlouvám se za pozdní odpověď, přehlédnul jsem ten komentář 🙂

Komentáře jsou vypnuty.